SOŠ a SOU Podbořany

Aktuality a aktivity

Akce školy
Streetball Podbořany 2012

SOŠ a SOU v Podbořanech uspořádalo ve středu 13. 6. turnaj ve streetbolu, s finanční podporou města Podbořany, pro základní školy z blízkého i širšího okolí. Osloveny byly ZŠ a Praktická v Podbořanech, ZŠ v Krásném Dvoře, Kryrech, Vroutku, Lubenci, Radnicích a Vilémově.
Do turnaje se nakonec přihlásila ZŠ Husova Podbořany, ZŠ Krásný Dvůr a ZŠ Kryry.
Turnaj proběhl na školním hřišti SOŠ a SOU. Výbornou atmosféru a skvělé výkony aktérů dokreslovala hudba až do chvíle, kdy se zatáhlo a začalo pršet. Ale i s tím si organizátoři poradili a operativně turnaj přesunuli do tělocvičny, kde byl ke spokojenosti všech zúčastněných dohrán.
Na závěr proběhla ještě  soutěž ve střelbě trestných hodů, ve které zvítězil žák ZŠ Husova Podbořany. Nejlepší hráčkou se stala žákyně ZŠ Krásný Dvůr.
Výsledky:
1.místo
ZŠ Husova Podbořany
2. místo
ZŠ Kryry
3. místo
ZŠ Krásný Dvůr „B“
4. místo
ZŠ Krásný Dvůr „B“

Školou se prohání miniaturní tank. Studentům stačí mobil, aby robota ovládali
Studenti mechatroniky podbořanské střední školy si o vyučování "hrají se stavebnicí". Z kovových dílů vytvoří malá vozítka, jeřáby či robotickou ruku, které pak pomocí softwaru ovládají. Práce s miniaturami jim pomáhá zvládnout budoucí praxi. Uvnitř článku se podívejte na video a fotogalerii.

Turnaj ve stolním tenisu
Dne 6.12. 2011 se na škole SOŠ a SOU Podbořany konal za finanční podpory společnosti SVS už vřadí druhý ročník turnaje ve stolním tenisu. Zého počtu 24 hráčů nastoupilo kání 6 dívek a 18 chlapců. Turnaj slavnostně zahájil starosta města Podbořany Mgr. Radek Reindl společně sředitelem školy Mgr.Bc. Jiřím Bejčkem.
Výkony všech zúčastněných hráčů zaslouží nemalý obdiv, neboť jejich výkony byly vskutku bravurní. Každý turnaj má však své poražené, ale také vítěze a těmi se stali v chlapců Beránek Tomáš, který obsadil třetí místo, Klobouk Martin na místě druhém a příčku první vybojoval Nachtman Dominik.
Ani dívky nezůstaly pozadu a medailové pozice obsadila na místě třetím Mašková Lenka, druhou příčku vybojovala Štroblová Kateřina a místo vítězné získala Podoláková Ilona.
Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme více takových výborných sportovních úspěchů.

Vámci realizace projektu „Florbalová akademie“ Občanského sdružení ÚSTŘEK pořádala 14. listopadu 2011 SOŠ a SOU Podbořany krajský turnaj základních škol ve florbalu pod záštitou Ústeckého kraje a senátora PhDr. Marcela Chládka. Na půdě naší školy se utkali žáci z osmi základních škol Postoloprt, Čisté, obě školy zřan, Jesenice, Kadaň a 2 základní školy zášterce nad Ohří.
Družstva se rozdělila do skupiny A a B a sehrála zápasy vždé skupině. Ve finále se mezi sebou utkali vítězové i poražení jednotlivých skupin o konečné umístění.
Na třetím místě se umístilo družstvo ze ZŠ TGM Podbořany, druhé místo obsadila ZŠ a MŠ Jesenice a první jsou žáci ze ZŠ Podbořany, Husova 276.
Nejlepší hráč Milan Nevečeřa přijel ze ZŠ Rudolfa Koblice Kadaň, nejlepší střelec Ondřej Kopp ze ZŠ Podbořany a nejlepší brankář Pavel Šlat ze ZŠ Klášterec nad Ohří, Krátká 676.
Pro soutěžící i pedagogický dozor byl připraven doprovodný program.
Během turnaje vládla vělocvičně příjemná atmosféra umocněná mohutným fanděním žáků naší školy.
Poděkování za hezký den patří nejenom soutěžícím a organizátorům, ale i štědré podpoře Ústeckého kraje a senátora PhDr. Marcela Chládka.

SOUTĚŽ GASTROJUNIOR - NOWACO CUP

Asociace kuchařů a cukrářů ČR pořádala ve dnech 24. a 25. listopadu 2011 soutěž GASTROJUNIOR - NOWACO CUP. V letošním roce se jednalo o 2. regionální kolo 18. ročníku gastronomické soutěže, která je určena žákům do 21 let. Hlavní surovinou byla krůtí prsa a mladí kuchaři a kuchařky měli 45 minut na přípravu teplého pokrmu. V průběhu soutěže byli žáci pozorně sledováni odbornou komisí a mnoha návštěvníky. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Podbořany se této soutěže zúčastnilo poprvé. Reprezentovat svůj obor odjel Tomáš Šíma ze čtvrtého ročníku, kterému se podařilo dostat do bronzového pásma. Blahopřejeme.

Okresní fotbalové kolo

Dne 01.11.2011 se konalo okresní kolo středních kol ve fotbale. Turnaj proběhl na hříšti TJ Lučan v Žatci, kde naši žáci podlehli ve finále mužstvu SOŠ a SOU SČMSD Žatec 4:1, čímž obsadili druhou příčku v celkové okresní kvalifikaci.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky